Vitaminler

 • Nisan 18, 2022

  A Vitamini

   

  A vitamini takviyesi çeşitleri vücut ve cilt sağlığında etkin rol oynuyor. Hücreleri yenileyen ve güçlendiren vitamin türevleri arasında yer alan ürünler kusursuz bir cilt görünümü sağlıyor. Ayrıca göz, kemik, cilt ve iç organlara birçok faydası bulunuyor. Eğer daha güçlü bir vücuda ve görünüme sahip olmak isterseniz A vitamini takviyelerini değerlendirebilirsiniz. Bu tip ürünleri satın almadan önce size uygunluğunu kontrol etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde farklı sağlık sorunlarıyla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. 

  #AVitamini #AVitaminiÇeşitleri #AVitaminiTakviyesiNasılKullanılmalı #AVitaminiFaydaları
 • Mart 01, 2022

  ÇİNKO

  Çinko, vücut için gerekli olan eser minerallerden biridir. Çinko vücut tarafında üretilmediği için dışarıdan alınması gereken esansiyel bir moleküldür.

  Çinko insan vücudunda demirden sonra en çok bulunan ikinci eser elementtir ve vücutta 300’den fazla enzimin fonksiyonu için gereklidir.

  Çinko ve D Vitamini Faydaları
 • Mart 01, 2022

  C VİTAMİNİ'NİN FAYDALARI

  Askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, besin ya da besin takviyelerinden alınabilen bir vitamin türüdür.

  Günlük olarak alınması önerilen C vitamini, vücut tarafından üretilemez. Suda çözünen bir vitamin türü olan C vitamini bu özelliği sayesinde, vücut için gerekli olan bölgeye hızla ulaşır.

  C Vitamini Faydaları:

  c vitamininin faydaları, c vitamini
 • Şubat 28, 2022

  D VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ 

  Birincisi D vitamininin romatoid artrit, kanser, astım, diyabet gibi kronik hastalıklarla ilişkisi olduğuna dair bilgiler olduğu için, rutin sağlık taramalarında kanda D vitamini değerlendirmesi de yapılmaya başlanmıştır. Oysa D vitamini uzun yıllar boyunca, sadece kemik gelişimi ile ilişkisi olan bir vitamin olarak değerlendirilmekteydi. D vitamini değerlendirmesinin rutin testler içerisinde yer alması ile bireyler D vitamini ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmuşlardır.

  D Vitamini Eksikliği
  cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR